Blog

« Wróć

Po co mi ta strona internetowa?

1

lip

Po co mi ta strona internetowa?

Do czego służą strony firmowe.

Przy zakładaniu strony internetowej trzeba odpowiedzieć sobie na dość istotne pytanie: “Po co mi ta strona www?” Wbrew pozorom pytanie nie należy do najłatwiejszych. Odpowiedzi z jakimi się dość często spotykamy “Bo konkurencja ma” to raczej forma wymówki.

Strony informacyjne

Strony mogą mieć charakter informacyjny, kiedy w naszej firmie dużo się dzieje musimy publikować bieżące informacje. Najprostszym przykładem strony informacyjnej jest witryna kina. Repertuar zmienia się na tyle szybko, że szybkie znalezienie informacji o tym co dzisiaj jest grane jest kluczowym wyzwaniem z jakim musi się zmierzyć projektant tego typu strony. Prezentowanie oferty czy cenników też spełnia założenia informacyjne.

Strony wizerunkowe

Wyeksponowanie swojego portfolio, realizacji może mieć kluczowe dla właściciela witryny. Widać to dobrze przy stronach fotografów czy biur projektowych. Te strony stawiają silnie na warstwę wizualną. Na drugim biegunie jest budowanie wizerunku przez tworzenie eksperckich treści. Fakt dzielenia się wiedzą doskonale buduje pozycję i wizerunek firmy. W takim przypadku główną osią strony jest blog z poradami.

Strony sprzedażowe.

Sprzedaż przez internet jest prowadzona głównie przez sklepy internetowe. Warto jednak pamiętać o prostych landingach sprzedażowych. Przykładem mogą być serwisy poświęcone szkoleniom czy konferencjom. Na jednej stronie prezentowane są walory oferty i jest możliwość wykupienia oferty. Sprzedaż często odbywa się poza internetem. Sama strona służy jedynie do pozyskania kontaktu (adresu email, telefonu) na który będziemy się później kontaktować z klientem.

W rzeczywistości każda z strona firmowa realizuje zarówno cele w zakresie budowania wizerunku czy też sprzedaży. Warto jednak pamiętać o tym aby swoim celom jakie chcemy realizować przez witrynę www nadać priorytety. To co z punktu widzenia naszego biznesu będzie najważniejsze musi być przez projektanta odwzorowane w strukturze strony. Odpowiedź na nasze pytanie “Po co mi ta strona www” spowoduje, że po jej utworzeniu będziemy patrzeć na nią przez pryzmat dobrej inwestycji a nie zbędnego kosztu.

Wypełnij krótki formularz - pomożemy Ci zdefiniować cel Twojej strony www.